Vyšívané šperky z Podpoľania

,,Získať certifikát Regionálny produkt Podpoľanie® sa mi zdala ako vhodná príležitosť pre rast mojej značky.“ odpovedala mladá a talentovaná výrobkyňa šperkov z Podpoľania na našu otázku, čo ju viedlo k podaniu žiadosti na získanie certifikátu. Martina Kurišová patrí k najmladším členom a držiteľom certifikátu Regionálny produkt Podpoľanie®, ale svojou šikovnosťou a precíznou prácou sa od ostatných výrobcov v žiadnom smere neodlišuje.

K výrobe šperkov sa Martina dostala ako 11 ročná, kedy dostala od svojej maminy fimo hmotu ako darček. Už vtedy presne vedela, na čo hmotu použije – na výrobu náušníc. Ako sama vraví  ,,tieto náušnice všetko odštartovali.“ ,,Remeslu sa venujem od mala,  starká ma učila vyšívať krivou ihlou, hačkovať aj štrikovať.“ Dnes sa výrobe šperkov venuje popri zamestnaní. Náušnice vyrába sama a inšpirácie zbiera zo vzorov tradičnej detvianskej výšivky, ktoré štylizuje a pretvára podľa vlastnej potreby.

Že výroba šperkov šikovnej a nadanej mladej remeselníčke učarovala, svedčí aj fakt, že vo svojom voľnom čase navštevuje Kurz celoživotného vzdelávania v odbore zlatník/klenotník.“ Martina svoje výrobky ponúka na webovej stránke www.sashe.sk, ktorá bola vytvorená práve pre šikovných ,,handmade“ výrobcov.

Predaj výrobkov: Kukučínova 63, 962 12 Detva, regionálne folklórne festivaly a jarmoky, telefonické objednávky, eshop www.sashe.sk
Telefón / mobil: 0914 265 167
E-mail: martinakuris13@gmail.com
Web: www.sashe.sk - martina.kuris

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Odoslať